Delbetalning i butik

Säljer du hemelektronik, vitvaror, möbler eller byggvaror till privatkunder? Samarbeta med oss och erbjud delbetalning som alternativ till kontant betalning. 

  • Ingen kreditrisk
  • Ökad konkurrenskraft
  • Skräddarsydda kampanjer 

Anmäl intresse för samarbete


Sälj till fler med enkel delbetalning

Trygg och flexibel finansiering ger fler nöjda kunder. Delbetalning är ett lån som ger din kund en möjlighet att fördela köpesumman över tid utan handpenning.

Varför sälja med delbetalning?

Sälj mer till fler kunder med kunniga och engagerade medarbetare. Med delbetalning genom oss får fler kunder möjlighet att handla dina produkter och tjänster. 

Våra samarbetspartners säljer bland annat hemelektronik, vitvaror, möbler och byggvaror till privatkunder. Många erbjuder tjänster inom hälsa, optik och tandvård. 

  • Enkel hantering via Mina Sidor
  • Snabba kreditbesked
  • Ingen kontantinsats eller handpenning behövs
  • Kunden kan ta med sig varan samma dag

Mina Sidor förenklar affären

Mina Sidor blir en viktig del av dialogen med dina kunder. Här gör du kreditförfrågningar, tar fram avtal och hittar avtalshistorik. Så snart ett avtal är undertecknat och klart, tar vi över administration och fakturering samt betalar dig snabbt.

Mina Sidor är öppet dygnet runt och nås via mobiltelefon, läsplatta eller dator. Våra innesäljare finns också på plats under dina öppettider för att stödja försäljningen och svara på frågor.

Ett långsiktigt samarbete

Tillsammans med dig siktar vi på en fantastisk säljresa. Vi är en engagerad finansieringspartner som har drygt 20 års erfarenhet av säljfinansiering i butik. 

Genom att samarbeta med oss kan du utveckla butikens erbjudande och erbjuda delbetalning som alternativ till kontant betalning. Du får pengar snabbt in och mer rörelsefrihet. Vi stöttar dessutom med utbildning i säljteknik och skräddarsydda kampanjer för din verksamhet. 

Vi har lokala säljkontor i Stockholm, Göteborg, Malmö, Umeå och Växjö.

Kontakta oss


Hannes Petersson
Hannes Petersson - Hela Sverige

E-handel B2B

08-635 37 89

hannes.petersson@wasakredit.se

Peter Silvergrind
Peter Silvergrind - Hela Sverige

E-handel B2B

08-635 38 09

peter.silvergrind@wasakredit.se

Petter Lilian
Petter Lilia - Hela Sverige

E-handel B2B

040-664 28 85

petter.lilia@wasakredit.se

Robert Lundberg
Robert Lundberg - Hela Sverige

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, E-handel B2B, Miljöfinansiering

08-635 36 23

robert.lundberg@wasakredit.se

Annika Arnborger
Annika Arnborger - Stockholm

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, E-handel B2B, Miljöfinansiering

08-635 37 59

annika.arnborger@wasakredit.se

David Pamholt
David Pamholt - Stockholm

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

08-635 36 62

david.pamholt@wasakredit.se

Emma Nedin
Emma Nedin - Stockholm

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

08 - 635 38 83

emma.nedin@wasakredit.se

Helena Björkung
Helena Björkung - Stockholm

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

08-635 39 73

helena.bjorkung@wasakredit.se

Peter Ström
Peter Ström - Stockholm

Delbetalning i butik

08-635 39 22

peter.strom@wasakredit.se

Fredrik Augustsson
Fredrik Augustsson - Malmö

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

040-664 28 86

fredrik.augustsson@wasakredit.se

Johnny Sandqvist
Johnny Sandqvist - Malmö

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

040-664 28 92

johnny.sandqvist@wasakredit.se

Mathias Bergrahm
Mathias Bergrahm - Malmö

Delbetalning i butik

040-664 28 89

mathias.bergrahm@wasakredit.se

Caroline Levin Hanzen
Caroline Levin Hanzen - Göteborg

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

031-771 98 92

caroline.levinhanzen@wasakredit.se

Johan Bromander, säljare
Johan Bromander - Göteborg

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

031-771 98 83

johan.bromander@wasakredit.se

Patrick Persson
Patrick Persson - Göteborg

Säljfinansiering Butik, Delbetalning i butik

031-7719887

patrick.persson@wasakredit.se

Peter Tilly
Peter Tilly - Göteborg

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

031–771 98 85

peter.tilly@wasakredit.se

Jonas Oldenstierna
Jonas Oldenstierna - Örebro

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Miljöfinansiering

019-17 52 66

jonas.oldenstierna@wasakredit.se

Thomas Hagberg
Thomas Hagberg - Umeå

Restaurang och detaljhandel, Industri och verkstad, Kontorsutrustning, Miljöfinansiering

090-71 25 92

thomas.hagberg@wasakredit.se

Redan samarbetspartner eller kund? Alla våra handlingar och blanketter hittar du här.