Maskinleverantör

Är du återförsäljare eller leverantör av maskiner eller tunga fordon inom entreprenad, lantbruk, skog, transport eller verkstadsindustri? Samarbeta med oss och erbjud dina kunder en trygg och fördelaktig finansiering.

Stora maskiner och tunga fordon är stora investeringar. Samarbeta med oss och gör det enklare för dina kunder att handla från dig. Vi erbjuder flexibel finansiering med personlig rådgivning direkt till dina kunder.

Kontakta oss om du är maskinleverantör och vill starta ett samarbete eller få mer information om våra leverantörssamarbeten. Välj branschområde så hittar du kontaktinformation till en rådgivare nära din lokala marknad.

Kontakta oss och prata samarbete

Prata med någon av våra rådgivare


Annika Arnborger
Annika Arnborger

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

08-635 37 59

annika.arnborger@wasakredit.se

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Karin Halsius Bratt
Karin Halsius Bratt

Maskinfinansiering, Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner

08-635 36 79

karin.halsiusbratt@wasakredit.se

Johanna Elfvin
Johanna Elfvin

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner

08-635 36 25

johanna.elfvin@wasakredit.se

Per Nilsson
Per Nilsson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

040-664 28 88

Per.nilsson@wasakredit.se

Mikael Stenson
Mikael Stenson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

040-664 28 84

mikael.stenson@wasakredit.se

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Johan Ågren
Johan Ågren

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

031-771 98 98

johan.agren@wasakredit.se

Mats Cederfalk
Mats Cederfalk

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

031-771 98 93

mats.cederfalk@wasakredit.se

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Joakim Wingemark
Joakim Wingemark

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

08-635 36 33

joakim.wingemark@wasakredit.se

Jonas Sjöström
Jonas Sjöström

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

090-71 25 91

jonas.sjostrom@wasakredit.se

Lars Johansson
Lars Johansson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

0470-70 23 45

lars.johansson@wasakredit.se