Maskinleverantör

Är du återförsäljare eller leverantör av maskiner eller tunga fordon inom entreprenad, lantbruk, skog, transport eller verkstadsindustri? Samarbeta med oss och erbjud dina kunder en trygg och fördelaktig finansiering.

Stora maskiner och tunga fordon är stora investeringar. Samarbeta med oss och gör det enklare för dina kunder att handla från dig. Vi erbjuder flexibel finansiering med personlig rådgivning direkt till dina kunder.

Kontakta oss om du är maskinleverantör och vill starta ett samarbete eller få mer information om våra leverantörssamarbeten. Välj branschområde så hittar du kontaktinformation till en rådgivare nära din lokala marknad.

Kontakta oss


Robert Erdös
Robert Erdös

Entreprenadmaskiner, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

08-635 38 14

robert.erdos@wasakredit.se

Stig Hageman
Stig Hageman

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner

08-635 36 35

stig.hageman@wasakredit.se

Annika Arnborger
Annika Arnborger

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Verkstadsindustrimaskiner, Skogsmaskiner

08-635 37 59

annika.arnborger@wasakredit.se

Daniel Önefäldt
Daniel Önefäldt

Verkstadsindustrimaskiner

08-635 36 94

daniel.onefaldt@wasakredit.se

Karin Halsius Bratt
Karin Halsius Bratt

Stockholm

Maskin och tunga fordon

08-635 36 79

karin.halsiusbratt@wasakredit.se

Per Nilsson
Per Nilsson

Entreprenadmaskiner, Tunga fordon, Lantbruksmaskiner, Skogsmaskiner

040-664 28 88

Per.nilsson@wasakredit.se

Mikael Stenson
Mikael Stenson

Malmö

Maskin och tunga fordon

040-664 28 84

mikael.stenson@wasakredit.se

Johan Ågren
Johan Ågren

Göteborg

Maskin och tunga fordon

031-771 98 98

johan.agren@wasakredit.se

Mats Cederfalk
Mats Cederfalk

Göteborg

Maskin och tunga fordon

031-771 98 93

mats.cederfalk@wasakredit.se

Joakim Wingemark
Joakim Wingemark

Örebro

Maskin och tunga fordon

08-635 36 33

joakim.wingemark@wasakredit.se

Lars Johansson
Lars Johansson

Växjö

Maskin och tunga fordon

0470-70 23 45

lars.johansson@wasakredit.se